Послуги
Стан мереж, підготовка води, очистка стоків, перелік послуг, права споживачів, послуги в Україні та світі

Дезінфекція мереж

Для запобігання поширенню в весняно-літній період інфекційних захворювань через питну воду щорічно проводиться дезінфекція водопровідних мереж та резервуарів питної води. Методи знезараження води спрямовані на знищення патогенних і умовно-патогенних мікроорганізмів.

Хлоровмісні продукти – найнадійніший спосіб дезінфекції, яка застосовується в світі понад 100 років. З 2017 року в Херсоні  для дезинфекції мереж використовується гіпохлорит натрію (до 2017 року використовувся хлор).

Переваги цього методу – безпечне зберігання і транспортування, простота дозування, тривалий ефект дезінфекції, відсутність виникнення загрози техногенної аварії та виключення негативного впливу на здоров’я мешканців, будинки яких розташовані в 5-кілометровій зоні від насосної станції та потрапляють в зону зараження в разі викиду хлору.

Про початок і завершення дезінфекції, правила користування водою з водопроводу у цей час населення і підприємства-споживачі інформуються заздалегідь через сайт підприємства, міськвиконкому та ЗМІ. В лікувальні, навчальні і житлово-комунальні заклади диспетчерською службою Водоканала передаються телефонограми.

На період дезінфекції необхідно створити запаси води. Дезінфекція і промивання мереж виконуються за розробленою технологічною схемою, яка щорічно удосконалюється.

 

 

У перший день виконуються такі роботи:
– поетапна зупинки насосних станцій та свердловин;
– відкриття скидних засувок і пожежних гідрантів в нижніх по рельєфу точках місцевості для спорожнення мереж;
– ревізія і ремонт розподільчих пристроїв високовольтних трансформаторів;
– ремонт та заміна магістральних засувок діаметрами до 600 мм;
– ремонт засувок і електрообладнання на локальних артезіанських свердловинах;
– чищення датчиків витратомірів на виходах насосних станцій другого підйому;
– спорожнені трубопроводи заповнюються заготовленою в резервуарах водою з підвищеною дозою хлору. Після фіксації у найвіддаленіших від насосних станціях точках необхідної дози хлору скиди закриваються, для забезпечення необхідного контакту з дезінфікуючим розчином (не менше 6 годин) на нічний час..

Для якісної дезінфекції внутрішньобудинкових водопровідних мереж багатоповерхових будинків необхідно:
1. Забезпечити увімкнення насосів для підвищення тиску холодної води, керування якими здійснюється у ручному режимі:
2. Керівники житлових організацій повинні організувати промивання лежаків внутрішньо будинкових мереж.
3. Керівники підприємств та організацій — виконати промивання водопровідних мереж, що перебувають у них на балансі, відкривши зранку другого дня дезинфекції водорозбірні крани:

У другий день: виконується промивання мережі, звільнення її від дезінфікуючого розчину та відновлення робочої схеми водопостачання.
В період проведення дезінфекції хіміко-бактеріологічною лабораторією питної води Водоканала спільно з лабораторією СЕС здійснюється посилений контроль якості води в мережі для забезпечення якісної дезінфекції мереж.

Чому Водоканал не може виконувати ремонтні работи на мережах, які не знаходяться у нього на […]

Розподільник

Для забезпечення цілодобового водопостачання та водовідведення необхідна злагоджена та безперебійна робота складного комплексу інженерних мереж […]

Середнє споживання у 2017 році на одне домогосподарство (багатоповерхові будинки): Водопостачання: 78,91 м3/рік (499,39 грн) […]

Розподільник

Питна вода в Херсоні добувається виключно з підземних джерел. Водоканал експлуатує  152 артезіанські свердловини глибиною […]

Міські очисні споруди каналізації щодобово очищують 45-50 тис м3 стоків. Стічні води від споживачів (населення […]

Розподільник

Для запобігання поширенню в весняно-літній період інфекційних захворювань через питну воду щорічно проводиться дезінфекція водопровідних […]