Послуги
Стан мереж, підготовка води, очистка стоків, перелік послуг, права споживачів, послуги в Україні та світі

Дезінфекція мереж

Для запобігання поширенню в весняно-літній період інфекційних захворювань через питну воду щорічно проводиться дезінфекція водопровідних мереж та резервуарів питної води. Методи знезараження води спрямовані на знищення патогенних і умовно-патогенних мікроорганізмів.

Хлоровмісні продукти – найнадійніший спосіб дезінфекції, яка застосовується в світі понад 100 років. З 2017 року в Херсоні  для дезинфекції мереж використовується гіпохлорит натрію (до 2017 року використовувся хлор).

Переваги цього методу – безпечне зберігання і транспортування, простота дозування, тривалий ефект дезінфекції, відсутність виникнення загрози техногенної аварії та виключення негативного впливу на здоров’я мешканців, будинки яких розташовані в 5-кілометровій зоні від насосної станції та потрапляють в зону зараження в разі викиду хлору.

Про початок і завершення дезінфекції, правила користування водою з водопроводу у цей час населення і підприємства-споживачі інформуються заздалегідь через сайт підприємства, міськвиконкому та ЗМІ. В лікувальні, навчальні і житлово-комунальні заклади диспетчерською службою Водоканала передаються телефонограми.

На період дезінфекції необхідно створити запаси води. Дезінфекція і промивання мереж виконуються за розробленою технологічною схемою, яка щорічно удосконалюється.

 

 

У перший день виконуються такі роботи:
– поетапна зупинки насосних станцій та свердловин;
– відкриття скидних засувок і пожежних гідрантів в нижніх по рельєфу точках місцевості для спорожнення мереж;
– ревізія і ремонт розподільчих пристроїв високовольтних трансформаторів;
– ремонт та заміна магістральних засувок діаметрами до 600 мм;
– ремонт засувок і електрообладнання на локальних артезіанських свердловинах;
– чищення датчиків витратомірів на виходах насосних станцій другого підйому;
– спорожнені трубопроводи заповнюються заготовленою в резервуарах водою з підвищеною дозою хлору. Після фіксації у найвіддаленіших від насосних станціях точках необхідної дози хлору скиди закриваються, для забезпечення необхідного контакту з дезінфікуючим розчином (не менше 6 годин) на нічний час..

Для якісної дезінфекції внутрішньобудинкових водопровідних мереж багатоповерхових будинків необхідно:
1. Забезпечити увімкнення насосів для підвищення тиску холодної води, керування якими здійснюється у ручному режимі:
2. Керівники житлових організацій повинні організувати промивання лежаків внутрішньо будинкових мереж.
3. Керівники підприємств та організацій — виконати промивання водопровідних мереж, що перебувають у них на балансі, відкривши зранку другого дня дезинфекції водорозбірні крани:

У другий день: виконується промивання мережі, звільнення її від дезінфікуючого розчину та відновлення робочої схеми водопостачання.
В період проведення дезінфекції хіміко-бактеріологічною лабораторією питної води Водоканала спільно з лабораторією СЕС здійснюється посилений контроль якості води в мережі для забезпечення якісної дезінфекції мереж.

Коли виникає потреба? Зареєстровані особи відсутні та необхідно припинити нарахування оплати за послуги водопостачання та […]

Розподільник

Які застосовуються заходи? Якщо калодязь належить абонентові – надається припис ; Якщо колодязь належить Водоканалу – виконуються […]

Які виконуються роботи? Відновлення твердого покриття Підсипання розкопок Встановлення бордюрів тощо. Які застосовуються заходи? Визначається […]

Розподільник

Згідно Постанови КМУ від 21 липня 2005 р. № 630 «Про затвердження Правил надання послуг […]

Перелік, вартість та умови надання споживачам додаткових послуг (інформація  станом на 01.06.2019) Стягнення плати за […]

Розподільник