• 001-top-banner-1.png
 • 0001-top-banner-2.png
 • 01.jpg
 • 05.jpg
 • 12.jpg
 • 21.jpg
 • 22.jpg
 • 25.jpg
 • 28.jpg
 • 29.jpg
 • 30.jpg

Сохранить

Вакансії

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Вже вдруге міськвиконком Херсонської міської ради дозволяє полив зелених насаджень не тільки вночі, а і вдень*. Таке рішення стало можливим завдяки рівномірному перерозподілу навантаження на водопровідні мережі у зв’язку із впровадженням Херсонським Водоканалом цілодобового водопостачання протягом останніх 2 років.

Детальніше...

Вже вдруге міськвиконком Херсонської міської ради дозволяє полив зелених насаджень не тільки вночі, а і вдень*. Таке рішення стало можливим завдяки рівномірному перерозподілу навантаження на водопровідні мережі у зв’язку із впровадженням Херсонським Водоканалом цілодобового водопостачання протягом останніх 2 років.

Затверджений графік поливу з 22 квітня по 30 вересня 2017 року:

з 0000 до 0600

з 1000 до 1200

з 1400 до 1700

з 2200 до 0000

Також затверджено норми витрат води на поливання для мешканців приватного сектору, які не мають засобів обліку води**:

Витрати води на поливання

Норма відпуску води

Вартість поливу для абонентів приватного сектору

100 кв. м/міс

куб.м / 100 кв.м / міс.

грн.

1

Зелених насаджень, газонів та квітників

9 -18

137,81

2

Теплиць ґрунтових зимових

45

344,52

3

Теплиць стелажних зимових

18

137,81

4

Парників усіх типів

18

137,81

5

Утепленого ґрунту

18

137,81

6

Присадибної ділянки

18

137,81

Для довідки:

Пікові часи водопостачання: в час перед початком і після закінчення робочого дня, а також в обідні часи. У піковий час споживається близько 80-85% добового обсягу води. При цьому на нічний час припадає 5-6% загального споживання.

Згідно з Водним кодексом України": ст. 61 "Підземні води питної якості повинні використовуватися у першу чергу для задоволення потреб питного і господарсько-побутового водопостачання населення", а відповідно до ст. 45 у разі обмеженості водних ресурсів пріоритетність надається використанню води для питних і побутових потреб населення, введення графіка поливу зелених насаджень, який дозволяє полив тільки у години мінімального водоспоживання, дозволить за рахунок запобігання піковим навантаженням на водомережу забезпечити більш рівномірний розподіл водоспоживання протягом доби в літній період і стабільну роботу системи водопостачання міста для забезпечення питних та господарсько-побутових потреб населення.

* Рішення міськвиконкому Херсонської міської ради від 28.03.2017 № 105 «Про графік поливу зелених насаджень у літній період»

** Додаток № 2 до рішення виконавчого комітету Херсонської міської ради від 28.03.2017 № 103 «Про затвердження науково обґрунтованих нормативів питного водопостачання та норм споживання населенням м. Херсона послуг централізованого питного водопостачання, а також норм витрат води на поливання»

Згідно зі ст. 6 Закону УкраїниПро питну воду та питне водопостачанняосновним принципом державної політики у сфері питної води та питного водопостачання є забезпечення “пріоритетності питного водопостачання перед іншими видами спеціального водокористування; гарантованого першочергового забезпечення питною водою населення для забезпечення питних, фізіологічних, санітарно-гігієнічних та побутових потреб”.

Тому пріоритет виробничої діяльності МКП “ВУВКГ м.Херсона” направлений на забезпечення споживачів водою в першу чергу на питні та господарчо-побутові потреби.

Для безперебійної роботи системи водопостачання м.Херсона в літній період, при масовому розборі води, пов'язаному з поливом зелених насаджень міста у період 2015 року, враховуючи технічні можливості МКП "ВУВКГ м.Херсона", відповідно до Водного кодексу України, закону України “Про охорону навколишнього природного середовища”, Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 №630,рішення Херсонської міської ради від 30.04.2015 №1362 “Про затвердження науково обґрунтованих нормативів питного водопостачання та норм споживання населенням м.Херсона послуг централізованого питного водопостачання, а також норм витрат води на поливання”, керуючись підпунктом 1 пункту “а” статті 30 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, рішенням виконавчого комітету міської ради від 17.03.2014 №79  затверджено  графік  поливу зелених насаджень у літній період,        з 01 квітня по 09 вересня 2015 року.

У неділю дозволяється полив у всіх районах міста з 00.00 до 06.00 години ранку.

У вівторок - з 00.00 до 06.00 години ранку в Комсомольському районі, крім смт.Комишани.

У середу - з 00.00 до 06.00 години ранку в Суворовському районі, крім с.Степанівки.

У четвер - з 00.00 до 06.00 години ранку в Дніпровському районі, крім смт.Антонівки.

Виконкомам Антонівської, Комишанської селищних та Степанівської сільської рад доручено розробити та погодити з МКП “ВУВКГ міста Херсона” графіки поливу зелених насаджень у смт Антонівці, смт Комишанах  та с.Степанівці.

Виконкомам Дніпровської, Комсомольської, Суворовської районних у місті рад, Антонівської, Комишанської селищних, та Степанівської сільської рад доручено довести до відома мешканців міста графіки поливу зелених насаджень та присадібних ділянок та здійснювати контроль за їх дотриманням; сприяти МКП “ВУВКГ міста Херсона” у проведенні рейдів із виявлення порушників графіка поливу та наданні роз'яснень споживачам щодо необхідності раціонального використання питної води, в першу чергу, на питні та господарчо-побутові потреби.

На МКП “ВУВКГ м.Херсона” покладено здійснення контролю:

 • за дотриманням графіку поливу зелених насаджень із системи водопостачання питної води у межах норм, затверджених рішенням Херсонської міської ради від 30.04.2015 №1362 “Про затвердження науково обґрунтованих нормативів питного водопостачання та норм споживання населенням м.Херсона послуг централізованого питного водопостачання, а також норм витрат води на поливання”;

 • за раціональними витратами води в житловому фонді міста;

 • у випадку порушення мешканцями міста графіку поливу вживання до абонентів-порушників заходів, передбачених чинним законодавством.

Згідно із нормативними даними та дослідженнями, споживання жителями населених пунктів питної води нерівномірно протягом доби. Воно досягає максимальних пікових значень в час перед початком і після закінчення робочого дня, а також в час перерви роботи. Аналогічний, але більш згладжений характер, мають графіки водоспоживання і у вихідні дні. У пікові часи споживається близько 80-85 % добового обсягу води міським населенням. При цьому на нічний час припадає 5-6 % загального підйому.

Необхідність регулювання споживання питної води влітку викликана різким зростанням водорозбору для поливу, особливо в дні з високими температурами повітря. В результаті додаткових витрат води, тиск в мережі різко знижується, відбувається розбалансування гідравлічного режиму. Тому багатоквартині будинки, медичні та дитячі установи, організації харчової промисловості, тощо, залишаються без стабільного водопостачання.

Для уникнення ситуації обмеження або припинення водокористування споживачів, діяльність яких має соціально важливе значення для життя міста, виконується перенесення годин поливу на нічний період, коли водорозбір мінімальний.

Відповідно до викладеного, усі абоненти Водоканалу зобов'язані дотримуватись затвердженного графіку поливу. У випадку відсутності можливості виконувати полив у визначений графіком час, Водоканал рекомендує абонентам встановлювати накопичувальні ємності, заповнювати їх водою в нічні години та використовувати в міру потреби, що дозволить не порушуватиграфік поливу.