• 001-top-banner-1.png
  • 0001-top-banner-2.png
  • 01.jpg
  • 05.jpg
  • 12.jpg
  • 21.jpg
  • 22.jpg
  • 25.jpg
  • 28.jpg
  • 29.jpg
  • 30.jpg

Сохранить

Вакансії

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Наявність черг

Категорія: Тарифи та норми 2016

         Як відомо, з 1 січня 2016 року набрала чинності нова редакція Закону України "Про метрологію та метрологічну діяльність". Прийнятий цей Закон Верховною Радою України ще 05.06.2014 року. За цей час інші закони та підзаконні акти приводились у відповідність цьому закону.

         Саме з вступом його в дію чітко зрозумілий механізм, хто і за які кошти повинен виконувати повірку лічильників води, які херсонці до цього часу носили на повірку самостійно, витрачаючи на це час, кошти та користувались послугами сантехніків часто сумнівної репутації.

         Статтею 17 вказаного Закону тепер передбачено, що періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) засобів вимірювальної техніки (результати вимірювань яких використовуються для здійснення розрахунків за спожиті для побутових потреб електричну  і теплову енергію, газ і воду), що є власністю фізичних осіб, здійснюється за рахунок суб'єктів господарювання, що надають послуги з електро-, тепло-, газо-, і водопостачання.

         Періодична повірка проводиться за рахунок тарифів на електро-, тепло-, газо-, і  водопостачання.

         На виконання цього закону внесені зміни до Закону України "Про житлово-комунальні послуги" а саме:

Статтею 1 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" визначено поняття:

    виробник - суб'єкт господарювання, який виробляє або створює житлово-комунальні послуги;

      виконавець - суб'єкт господарювання, предметом діяльності якого є надання житлово-комунальної послуги споживачу відповідно до умов договору.

         До прийняття вказаних змін МКП "ВУВКГ м. Херсона", як суб'єкт природної монополії, здійснює діяльність відповідно Ліцензії на централізоване водопостачання та водовідведення як виробник та веде основну господарську діяльність з виробництва та транспортування води, збору, транспортуванню та очищенню стоків.

       Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг від 11.07.2014 №892 "Про встановлення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення МКП "ВУВКГ м. Херсона" ще 01 серпня 2014 року, встановлено міському комунальному підприємству "Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства міста Херсона" тарифи ліцензованої діяльності виробника, а саме:

         на централізоване водопостачання – 5,30 грн за 1 куб. м з ПДВ;

         на централізоване водовідведення – 5,63 грн за 1 куб. м з ПДВ.

         Ці тарифи розраховано згідно Порядку формування тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення, що затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 р. № 869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги».

Тарифами на централізоване водопостачання передбачено компенсацію витрат, пов'язаних з видобуванням води та її транспортуванням до межі розподілу з виконавцем послуги з централізованого постачання холодної води в багатоповерховому житловому будинку.

           Згідно із змінами в Законі України "Про житлово-комунальні послуги" від 10.04.2014 року за функціональним призначенням визначено комунальну послугу з централізованого постачання холодної води та послугу з водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем) та пунктом 5 ст. 19 цього Закону виконавцем послуг з централізованого постачання холодної води та послуг з водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем) для об’єктів усіх форм власності, є суб’єкт господарювання, що провадить господарську діяльність з централізованого водопостачання та водовідведення.

         Тобто, всі Водоканали України на законодавчому рівні визнано виконавцями вказаної послуги в багатоквартирному житловому будинку.

         На виконання змін в Законі України "Про житлово-комунальні послуги", Постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 №532 затверджено Порядок формування тарифів на послуги централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових мереж).

Цей Порядок визначає механізм формування тарифів на послуги централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових мереж) для суб'єктів господарювання незалежно від форм власності, які надають послуги з централізованого постачання холодної води та водовідведення.

У відповідності до вказаних вище нормативних документів, сформовано структуру тарифу виконавця на послуги централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових мереж), яка складається складається з наступних витрат: витрати на оплату праці контролерів водопровідного господарства та слюсарів-ремонтників, відрахування до фондів соціального страхування; витрати на повірку засобів обліку, витрати на їх транспортування, формування обмінного фонду квартирних засобів обліку холодної води; відрахування банкам за збір платежів; витрати на послуги зв'язку; утримання виробничих приміщень; матеріально-технічне забезпечення робочих місць; витрати з охорони праці.

     Оскільки державне регулювання  діяльності у сфері водопостачання та водовідведення здійснюється Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, якій належать повноваження по встановленню тарифів на послуги водопостачання і водовідведення, відповідно до Закону України "Про державне регулювання у сфері комунальних послуг" від 9.07.2010 №2479-VI, Водоканалом надано до НКРЕКП розрахунки тарифу виконавця послуги централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових мереж), які знаходяться на стадії опрацювання. За попередніми розрахунками підприємства, вартість послуг становитиме:

- постачання холодної води

(з використанням внутрішньобудинкових систем) - 1,08 грн з ПДВ за м3;

- водовідведення

з використанням внутрішньобудинкових систем) - 1,10 грн з ПДВ за м3.

         (Вказана вартість послуг є орієнтовною, оскільки може бути скоригована   НКРЕКП при розгляді розрахунків та встановленні тарифів)

Водоканал, до цього часу, не виконував функції виконавця послуг централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем), тому, щоб виконати вимоги законодавства, необхідно додатково набрати персонал, чисельність якого забезпечить своєчасний демонтаж, повірку та монтаж приладів обліку води, знайти приміщення, де розмістяться вказані служби, забезпечити їх транспортом, спецодягом, інструментом і т. п.

Звертаємо увагу,  що на сьогодні споживачі послуг до встановлення тарифу на послуги централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових мереж), за власні кошти самостійно здійснюють витрати, пов'язані з періодичною повіркою лічильника, та сплачують комісію банкам за прийом платежів.

На підставі рішення НКРЕКП про встановлення тарифів, по ряду міст України підприємствами водопровідно-каналізаційних господарств вже розпочинається провадження діяльності з виконання послуг централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем).

На жаль, як це буває, не обійшлося без прорахунків. КМУ при затвердженні Порядку формування тарифів Постановою №532 від 01.10.2014, не передбачив таких послуг для мешканців приватного сектору, тому питання повірки лічильників холодної води для даної категорії громадян залишається відкритим.