• 001-top-banner-1.png
  • 0001-top-banner-2.png
  • 01.jpg
  • 05.jpg
  • 12.jpg
  • 21.jpg
  • 22.jpg
  • 25.jpg
  • 28.jpg
  • 29.jpg
  • 30.jpg

Сохранить

Вакансії

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Наявність черг

Категорія: Все про водоміри

На підставі ст.28 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» підприємства і організації та фізичні особи зобов’язані своєчасно (з урахуванням установлених міжповірочних інтервалів) подавати засоби вимірювальної техніки на повірку. Порядок подання фізичними особами, що не є суб’єктами підприємницької діяльності, власниками засобів вимірювальної техніки (результати вимірювань яких використовуються для здійснення розрахунків за спожиті для побутових потреб електричну і теплову енергію, газ і воду) на періодичну повірку цих засобів та оплату за роботи, пов'язані з повіркою, встановлюється Кабінетом Міністрів України.

 

Періодична повірка, обслуговування та ремонт, у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж водолічильників (що перебувають у власності фізичних осіб, які не є суб'єктами підприємницької діяльності), результати вимірювань якими використовуються для здійснення розрахунків за спожиту для побутових потреб воду, здійснюються за рахунок підприємств і організацій, які надають послуги з водопостачання.

Відповідно до статті 30 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” та статті 7 Закону України “Про житлово-комунальні послуги” визначення виконавця послуг з централізованого водопостачання та водовідведення віднесено до повноважень органів місцевого самоврядування.

 У відповідності до п. 2.1. рішення виконавчого комітету Херсонської міської ради від 21.07.2009 №376 «Про визначення виконавця комунальних послуг із централізованого постачання холодної води та водовідведення в м. Херсоні та делегування окремих функцій житловим та відомчим підприємствам усіх форм власності, ОСББ, ЖБК, що здійснюють утримання житлових будинків і споруд та прибудинкових територій, та затвердження Положення про розмежування зон експлуатаційної відповідальності та типового договору про розмежування зон експлуатаційної відповідальності» підприємствам усіх форм власності, ОСББ, ЖБК, що здійснюють утримання житлових будинків, делеговано проведення періодичної повірки квартирних засобів обліку води, забезпечення їх обслуговування та ремонт (в тому числі демонтаж, транспортування та монтаж).

 Пунктом 3.4 вказаного рішення передбачено, що абонент укладає окремий договір з житловою організацією, яка обслуговує будинок, на ремонт, повірку водолічильників або виконує роботи з ремонту та повірки лічильників за власні кошти.

 Згідно із статтею 73 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» акти ради, сільського, селищного, міського голови, голови районної в місті ради, виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті ради є обов’язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об’єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території.

Рішення виконкому Херсонської міської ради враховує вимоги Постанови Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 №869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги». Вказаною Постановою затверджений порядок формування тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення, яким визначено, що до складу витрат із збуту послуг з централізованого водопостачання та водовідведення включаються: витрати, пов’язані з періодичною повіркою, обслуговуванням та ремонтом (включаючи демонтаж, транспортування та монтаж після повірки) засобів обліку води (за їх наявності), якщо зазначені засоби є власністю підприємства.

Крім того, відповідно до типового переліку послуг, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 №869 “Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги” обов’язок виконання періодичної повірки приладів обліку води абонентів покладений на житлові організації.

 Враховуючи вищенаведене, для виконання робіт з повірки лічильників води, абоненту необхідно, відповідно до вищевказаних нормативних документів, укласти окремий договір з житловою організацією, яка обслуговує будинок, на повірку водолічильників, що є його власністю, або самостійно виконати демонтаж, транспортування та монтаж лічильників холодної і гарячої води.

Відповідно до пункту 1 наказу «Про врегулювання питання щодо збільшення міжповірочних інтервалів лічильників холодної та гарячої води», затвердженого Державним комітетом України з питань технічного регулювання та споживчої політики, Міністерством промислової політики України та Державним комітетом України з питань житлово-комунального господарства від 15.06.2005 №141/212/91 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 25 червня 2005 р. за №687/10967, міжповірочний інтервал лічильників холодної та гарячої води становить 3 роки.
На підставі ст.49 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність», особи, винні у порушені законодавства про метрологію та метрологічну діяльність, притягаються до дисциплінарної, цивільної, адміністративної чи кримінальної відповідальності.
Згідно з п. 5.14 «Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України», затверджених наказом Мінжитлокомунгоспу України від 27.06.2008 №190 та зареєстрованих Міністерством юстиції України 07.10.2008 №936/15627, усі засоби обліку в обумовлені законодавством строки підлягають періодичній повірці. Задовільні результати повірки підтверджують свідоцтвом про повірку або записом з відбитком повірочного тавра у відповідному розділі експлуатаційної документації. Засоби обліку опломбовуються з нанесенням відбитка повірочного тавра в місцях, що передбачені експлуатаційною документацією. У випадку тривалості повірки понад місяць об’єм води визначається відповідно до п. 3.3 цих Правил до дня установки повіреного засобу обліку, а саме – у разі безоблікового водокористування виробник виконує розрахунок витрат води за пропускною спроможністю труби вводу при швидкості руху води в ній 2,0 м/сек. та дією її повним перерізом протягом 24 годин на добу, що становить на місяць 3245,51 грн. (у разі, якщо вода подається за графіком) або 5769,79 (у разі цілодобового водопостачання).