• 001-top-banner-1.png
  • 0001-top-banner-2.png
  • 01.jpg
  • 05.jpg
  • 12.jpg
  • 21.jpg
  • 22.jpg
  • 25.jpg
  • 28.jpg
  • 29.jpg
  • 30.jpg

Сохранить

Вакансії

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Наявність черг

Категорія: Все про водоміри

На підставі Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» періодична повірка, обслуговування та ремонт, у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж водолічильників (що перебувають у власності фізичних осіб, які не є суб'єктами підприємницької діяльності) результати вимірювань якими використовується для здійснення розрахунків за спожиту для побутових потреб воду, здійснюються за рахунок підприємств та організацій, що надають послуги з водопостачання. 

Згідно діючого до 10.04.2014 року в Україні законодавства у сфері житлово-комунальних послуг, послуга з централізованого водопостачання та водовідведення поділяється на дві складові, а саме: виробництво води та транспортування її міськими мережами до межі споживача (ліцензійний вид діяльності) та надання послуги централізованого постачання холодної води, водовідведення в багатоквартирному житловому будинку.

Статтею 1 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" визначено поняття:

виробник - суб'єкт господарювання, який виробляє або створює житлово-комунальні послуги;

виконавець - суб'єкт господарювання, предметом діяльності якого є надання житлово-комунальної послуги споживачу відповідно до умов договору.

Функції виробника централізованого водопостачання та водовідведення визначені наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 27.06.2008 року №190 "Про затвердження Правил користування системами централізованого водопостачання та водовідведення населених пунктів України".

МКП "ВУВКГ м. Херсона", як виробник, отримало Ліцензію на централізоване водопостачання та водовідведення та веде основну господарську діяльність з виробництва та транспортування води. Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг від 11.07.2014 №892 "Про встановлення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення МКП "ВУВКГ м. Херсона" з 01 серпня 2014 року, встановлено міському комунальному підприємству "Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства міста Херсона" єдині тарифи:

на централізоване водопостачання – 4,42 грн за 1 куб. м (без ПДВ);

на централізоване водовідведення – 4,69 грн за 1 куб. м (без ПДВ).

Ці тарифи розраховано згідно Порядку формування тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення, що затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 р. № 869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги».

Тарифами на централізоване водопостачання передбачено компенсацію витрат пов'язаних з підйомом води та її транспортуванням до межі розподілу з виконавцем послуги з централізованого постачання холодної води в багатоповерховому житловому будинку

Тобто, витрати на періодичну повірку, опломбування,обслуговування та ремонт (включаючи демонтаж, транспортування і монтаж) квартирних засобів обліку води, які є власністю споживача, Порядком формування тарифів на централізоване водопостачання не передбачено, тому виконувати вказані роботи за рахунок тарифу на централізоване водопостачання Водоканал не має юридичних підстав.

Відповідно до статті 30 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" та Закону України "Про житлово-комунальні послуги" визначення виконавця послуг з централізованого водопостачання та водовідведення покладалось на органи місцевого самоврядування.

Так, у 2009 році Херсонським міськвиконкомом було прийнято рішення №376 від 21.09.2009 року, яким Водоканал призначено виконавцем послуг централізованого постачання холодної води, водовідведення. При цьому, враховуючи, що постановою КМУ № 869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги» виконання робіт з періодичної повірки квартирних лічильників води, що є власністю абонентів, включено в перелік послуг, що повинні надаватись житловими організаціями.

У відповідності до пункту 2.1 рішення виконавчого комітету Херсонської міської ради від 21.07.2009 року №376 "Про визначення виконавця комунальних послуг із централізованого постачання холодної води та водовідведення в м. Херсоні та делегування окремих функцій житловим та відомчим підприємствам усіх форм власності, ОСББ, ЖБК, що здійснюють утримання житлових будинків і споруд та прибудинкових територій, затвердження Положення про розмежування зонексплуатаційної відповідальності та типового договору про розмежування зонексплуатаційної відповідальності" встановлено, що підприємствам усіх форм власності, ОСББ, ЖБК, що здійснюють утримання житлових будинків, делеговано проведення періодичної повірки квартирних засобів обліку води,забезпечення їх обслуговування та ремонту (в тому числі демонтаж, транспортування та монтаж).

Але, враховуючи, що на той час в тарифах на квартирну плату вказана послуга була відсутня, пунктом 3.4 Положення, затвердженого вище зазначеним рішенням, передбачено, що абонент укладає з житловою організацією, яка обслуговує будинок, окремий договір на ремонт, повірку квартирних водолічильників, або абонент виконує роботи з ремонту та повірки лічильників за власні кошти.

Змінами в Законі України "Про житлово-комунальні послуги" від 10.04.2014 року за функціональним призначенням визначено комунальну послугу з централізованого постачання холодної води та послуг з водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем) та пунктом 5 ст. 19 цього Закону виконавцем послуг з централізованого постачання холодної води та послуг з водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем) для об’єктів усіх форм власності, є суб’єкт господарювання, що провадить господарську діяльність з централізованого водопостачання та водовідведення.

Тобто, Водоканал на законодавчому рівні визнано виконавцем вказаної послуги в багатоквартирному житловому будинку.

На виконання змін в Законі України "Про житлово-комунальні послуги", Кабінетом Міністрів України внесено зміни до постанови № 869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги» постановою від 01.10.2014 №532 та затверджено Порядок формування тарифів на послуги централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових мереж).

Цей Порядок визначає механізм формування тарифів на послуги централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових мереж) для суб'єктів господарювання незалежно від форм власності, які надають послуги з централізованого постачання холодної води та водовідведення, в який передбачено включення витрат з періодичної повірки обслуговування і ремонту квартирних засобів обліку води, які є власністю фізичної особи-споживача.

На сьогоднішній час триває перехідний період адаптації підзаконних актів до вимог змін у законодавстві.

Наразі, Водоканал готує розрахунки для подання на розгляд НКРЕКП для затвердження тарифу та його структури для виконавця послуги. Після остаточного врегулювання НКРЕКП процедури встановлення тарифу на цю послугу, підприємством буде надано регулятору розрахунки для затвердження тарифу.

До вирішення питання щодо прийняття тарифу на послуги централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових мереж), до складу якого в тому числі будуть включені витрати пов’язані з періодичною повіркою, демонтажем, транспортуванням та монтажем після повірки, абонентам необхідно виконувати повірку квартирних лічильників у порядку, затвердженому рішенням виконавчого комітету Херсонської міської ради від 21.07.2009 року №376. Водоканалом можливе надання таких послуг після оплати рахунка відповідно до калькуляції витрат.