• 001-top-banner-1.png
  • 0001-top-banner-2.png
  • 01.jpg
  • 05.jpg
  • 12.jpg
  • 21.jpg
  • 22.jpg
  • 25.jpg
  • 28.jpg
  • 29.jpg
  • 30.jpg

Сохранить

Вакансії

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Категорія: Про воду

Тема якості води турбує всіх. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, щорічно у світі через низьку якість питної води помирає близько 5 млн. чоловік.  У розвинених країнах при дезінфекції води віддають перевагу рідкому хлору,  наприклад, в США 96,8% питної води піддається хлоруванню. Однак, з ростом протяжності водопроводів, на яких проводиться хлорування води, зростає ймовірність нещасних випадків, пов'язаних з можливістю отруєння хлором  населення.

Одним із шляхів вирішення цього питання є заміна рідкого хлору на інший хлоровмісний реагент - гіпохлорит натрію. Зберігаючи всі переваги хлорування, метод знезараження за допомогою водного розчину гіпохлориту натрію дозволяє уникнути основної проблеми - роботи з високотоксичним газом.

Ще на початку століття німецькі вчені виявили: якщо через воду, в якій розчинено трохи звичайної кухонної солі, пропускати електричний струм певних параметрів, утворюється речовина, яка не в приклад  миролюбним в хімічному відношенні попередникам — солі й воді, веде себе по-бойовому. Так званий гіпохлорит (жавелева вода) ефективний проти більшості хвороботворних мікроорганізмів, запобігає зростанню водоростей. З’ясувалося також, що в помірних концентраціях гіпохлорит абсолютно безпечний для людини.

Під час першої світової війни гіпохлорит з успіхом застосовували для перев’язок при лікуванні ран і опіків у якості антисептика. Гіпохлорит, як виявилося, добре «вписується» в роботу систем організму, які відповідають за захист від інфекції та відновлення пошкоджених тканин, навіть в малих кількостях постійно виробляється лейкоцитами — клітинами крові, що покликані боротися з інфекцією.

На відміну від антибіотиків, які вибірково вбивають певні види бактерій, гіпохлорит натрію має властивість знищувати будь-які хвороботворні мікроорганізми, аж до вірусів, а ті мікроби, які при контакті з ним випадково залишаються, втрачають свою шкідливу активність і стають легкою здобиччю  елементів імунної системи. Гіпохлорит практично не викликає таких поширених в наш час алергічних реакцій, чим саме грішать багато антибіотиків.

Дезінфекція питної води

Дезінфікуюча дія заснована на тому, що при розчиненні в воді гіпохлорит натрію (ГПХН) так само, як хлор, утворює хлорноватисту кислоту, яка має безпосередню окислюючу і дезінфікуючу дію.

ГПХН відносно безпечний при зберіганні та використанні. Має здатність консервувати знезаражуючий ефект протягом тривалого часу транспортування води по трубах. Хлораторні станції, переобладнані на гіпохлорит натрію, не підлягають контролю з боку інспектуючих органів. Гіпохлорит натрію (марки "А") є найкращим реагентом на стадії попереднього окислення і для стерилізації води в кінці обробки перед подачею її в розподільну мережу. Він використовується також для дезінфекції насосних станцій та водонапірних веж, каналізації, допоміжних пристроїв.

Проведені в Японії дослідження показали, що на відміну від хлору гіпохлорити мають лужний характер і можуть застосовуватися для підвищення рівня рН оброблюваної води.

Дезінфекція води плавальних басейнів і ставків

Плавальні басейни є об'єктами колективного користування, тому вода в них повинна відповідати нормам для питної води, що досягається глибоким очищенням і знезараженням води розчинами ГПХН. Їх помірна ціна, висока ефективність по відношенню до бактерій і водоростей, а головне, нешкідливість для обслуговуючого персоналу і відвідувачів басейну роблять цей продукт найбільш придатним для обробки води, що циркулює.

 

Обробка побутових і промислових стічних вод

Гіпохлорит натрію успішно застосовується для обробки промислових та побутових вод. При цьому руйнуються тваринні і рослинні мікроорганізми. Усувається запах, що утворюється з сірковмісних речовин. ГПХН знешкоджує промислові стоки, наприклад, від ціанистих з'єднань. Він застосовується для обробки води, що містить іон амонію. Для очищення фенолів використовують 10-11% розчин гіпохлориту натрію. Ступінь очищення досягає 99,99%. Гумінові речовини, що знаходяться в стічній воді, перетворюються в хлороформ, діхлоруксусной кислоту, хлоральдегіди і деякі інші речовини, концентрація яких в воді значно нижче вихідної. Відомі дані про використання гіпохлориту натрію для видалення ртуті з стічних вод.

 Використання гіпохлориту натрію в харчовій промисловості

В даний час з усіх дезінфікуючих засобів, що використовуються для харчової та молочної промисловості, гіпохлорит натрію оцінюється за першим класом, як найбільш придатний для цих цілей і найбільш економічний.

Він високоефективний щодо майже всіх рослинних клітин, бактерій і спор. Застосовується для знищення ракоподібних та молюсків, для різних промивань, для боротьби проти бактеріофагів у сироварній промисловості, для дезінфекції резервуарів, загонів для худоби.

На підприємствах молочної промисловості основне призначення дезінфікуючих заходів - попередження мікробного інфікування молочних продуктів.

Широко застосовується у пивоварній промисловості. Зокрема в США його застосовують для обробки зерна.

Використання гіпохлориту в рибництві

Гіпохлорит натрію у вигляді розбавлених розчинів знищує всі види патогенних агентів і використовується для дезінфекції водойм з твердим дном і берегами. Крім того він використовується при дезинфекції рибальських сіток, сачків і баків з пластика для зберігання риби.

Використання ГПХН у побуті

Гіпохлорит натрію знаходить широке застосування в побутовій хімії і входить в якості активного інгредієнта до численних синтетичних засобів, призначених для відбілювання, очищення та дезінфекції різних поверхонь і матеріалів. Зазвичай, для побутового використання, використовується концентрація в діапазоні від 3 до 6% гіпохлориту натрію.

Використання гіпохлориту в охороні здоров'я

Розчини гіпохлориту натрію і кальцію використовують замість хлорного вапна для дезінфекції в осередках інфекційних захворювань.

У критичних ситуаціях, зонах катастроф, де спостерігається скупченість людей на обмеженій площі, недостатнє опалення, підвищена вологість, неповноцінне харчування, недотримання санітарно-протиепідемічного режиму, доведена ефективність застосування лікарського розчину гіпохлориту натрію в хірургії, оториноларингології, терапії при профілактиці захворювань як біженців, так і медичного персоналу. Простота виготовлення робочого розчину, хороші результати в боротьбі з численними збудниками інфекцій, іноді стійкими до дії практично всіх антибіотиків, дозволили рекомендувати розчини ГПХН для широкого застосування при наданні медичної допомоги.

Лікування розчинами гіпохлориту натрію дозволяє не тільки рівноцінно компенсувати дефіцит дорогих лікарських засобів, а й перейти на якісно новий рівень медичної допомоги. Дешевизна, доступність і універсальність цього лікарського розчину дає можливість забезпечити якісною допомогою населення у будь-якій точці світу, де тільки є лікар.

Ці ж переваги роблять гіпохлорит важливим компонентом для підтримки високих гігієнічних стандартів у всьому світі. В країнах, що розвиваються, використання ГПХН стало вирішальним фактором для зупинки епідемій холери, дизентерії, черевного тифу та інших водних біотичних захворювань. Так, під час спалаху холери в країнах Латинської Америки і Карибського басейну в кінці XX століття завдяки гіпохлориту натрію вдалося звести до мінімуму смертність, про що було повідомлено на симпозіумі з тропічних хвороб, що проводиться під егідою Інституту Пастера.

http://likuvan.in.ua/gipohlorit-natriyu-svojst-ustanovka-dlya-otrimannya-gipohloritu-natriyu.html

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D0%B8%D0%BF%D0%BE%D1%85%D0%BB%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%82_%D0%BD%D0%B0%D1%82%D1%80%D0%B8%D1%8F

http://www.markopoolchem.ru/2248/

http://voda.emsot.com/index.php?route=product/category&path=110_116

http://www.aaa-himia.ru/article/49.html