Оплата. Тарифи
Діючі тарифи, нарахування, оплата без комісії, отримання пільг та субсидій, реструктуризація боргу

Порядок отримання пільг

Хто має право на пільги та які пільгові категорії існують?
Пільги на оплату послуг розподіляються в залежності від пільгової категорії від 25 до 100%.
Усю інформацію щодо переліку категорій громадян, які мають право на пільгу та визначення категорії пільги можна отримати в управлінні праці та соціального захисту населення.
З основними категоріями громадян та пільговими категоріями можна ознайомитися, завантаживши додаток.

Як оформити пільгу?
Звернутися до управління праці та соціального захисту населення та надати:
– паспорти і  їх ксерокопії (свій і всіх членів родини);
– ідентифікаційні коди і  їх ксерокопії (свій і всіх членів родини);
– пільгові посвідчення та їх ксерокопії;
– будинкову книгу, план будинку, довідку про склад родини із ЖЕКу;
– ксерокопії свідоцтв про народження неповнолітніх дітей;
– пенсійні посвідчення.

Документи потрібно надати до Водоканалу:
– Заява;
– Довідка про склад сім’ї (оригінал та копія);
– Документи, що підтверджують право пільговика та членів його сім’ї на пільги (оригінал та копія);
– Ідентифікаційний код (оригінал та копія);
– Паспорт (оригінал та копія).
У разі, коли споживач відповідно до законодавства має пільги  при оплаті послуг,  у договорі робиться відповідна позначка.
Оплата за послуги з урахуванням пільг нараховується з дати надання документів, що підтверджують право на пільгу.

 На які обсяги  споживання  нараховується пільга?
Згідно Постанові КМУ від 06/08/14 №409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування» встановлені єдині нормативи користування послугами, на які надаються пільги та субсидії:
З централізованого постачання холодної води – 3,6 м3 на 1 особу на місяць (за наявності централізованого постачання гарячої води – 1,6 м3);
З централізованого водовідведення – 3,6 м3 на 1 особу на місяць.
Надання пільги здійснюється тільки в межах соціальних нормативів – решта сплачується абонентом. Розмір відшкодування пільги залежить від пільгової категорії згідно норм водоспоживання споживання на одну особу із розрахунку за місяць.

      З 1 жовтня 2019 року, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №373 від 17 квітня 2019 року «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі», запроваджена монетизація пільг на оплату житлово-комунальних послуг.

         У зв’язку з цим, для пільгових категорій населення з жовтня 2019 року нарахування за надані послуги з централізованого водопостачання та  централізованого водовідведення проводяться у повному обсязі без урахування розміру пільг, які надавались на оплату житлово-комунальних послуг.

        За новим механізмом пільги на оплату житлово-комунальних послуг розраховуються структурними підрозділами з питань соціального захисту населення  та здійснюється перерахування коштів на рахунок Мінсоцполітики в АТ «Ощадбанк» з подальшим переказом коштів на рахунки виконавців комунальних послуг.

Чи поширюються пільги на членів родини?
Поширення пільги на членів родини визначено статтею 51 Бюджетного Кодексу України. До членів сім’ї пільговика належать: дружина (чоловік), їхні неповнолітні діти (до 18 років); неодружені повнолітні діти, визнані інвалідами з дитинства І та ІІ групи або інвалідами І групи; особа, яка проживає разом з інвалідом війни І групи та доглядає за ними, за умови що інвалід війни не перебуває у шлюбі; непрацездатні батьки; особа, яка знаходиться під опікою або піклуванням громадянина, який має право на пільги, та проживає разом з ним.

Додаткові роз’яснення  з викладених питань  можна отримати, звернувшись до

районих Управлінь праці та соціального захисту населення  у м. Херсоні ради.

ПРОТОКОЛ № 1/20 проведення відкритого обговорення (розгляду зауважень та пропозицій) щодо обґрунтування зміни тарифів на […]

Розподільник

До уваги споживачів ! З 05 лютого 2020 року змінені тарифи на централізоване водопостачання та  […]

Оприлюднення протоколу відкритого обговорення проєкту постанови НКРЕКП про встановлення тарифів для МКП “ВУВКГ м.Херсона” на […]

Розподільник

Повідомлення  про проведення відкритого обговорення проєкту постанови НКРЕКП щодо тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення […]

Нарахування за послуги  водопостачання та водовідведення у вересні 2019 буде виконано за 22 дні по […]

Розподільник

Повідомлення МКП «ВУВКГ м. Херсона» про встановлення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення На засіданні […]