Водоканал турбується про безпеку херсонців

12 жовтня 2020 року на виконання протокольного рішення засідання регіональної та міської комісій з питань ...

>>

Виїзні прийоми споживачів у жовтні 2020 року

Графік виїзних прийомів споживачів у Корабельному мікрорайоні та центральній частині міста Херсона з 12 жовтня 2020 ...

>>

Шановні Херсонці! Два проєкти, спрямовані на поліпшення якості води, чекають на Вашу підтримку

З  5 по 19 жовтня 2020 року в Херсоні триватиме голосування за проєкти  в рамках ...

>>

Обладнання для виробництва гіпохлориту натрію їде у Херсон

У рамках реалізації міжнародного проєкту «Безпечна вода для Херсона», Херсонський Водоканал невдовзі отримає сучасне європейське ...

>>

Директор Водоканалу Клайпеди переймав досвід у фахівців Херсонського Водоканалу

Директор Водоканалу Клайпеди високо оцінив технологічні рішення при
здійснення ремонту каналізаційного колектору у мікрорайоні «Корабел», свідком якого він став. Леонас Макунас спостерігав за процесом та зазначив, що вперше побачив роботу міні- екскаватора на глибині 7 м у спеціально заглибленому пристрої-кесоні.

Крім того, пан Леонас відмітив сучасні підходи Херсонського Водоканалу при здійснені ремонтних робіт, ліквідації аварій, реалізації програми із енергозабезпечення, а також вирішенні проблеми із цілодобовим водозабезпеченням жителів Херсона.

Спільними проблемами водоканалів України та Литви є старі та зношені водомережі, жорстке тарифне регулювання, яке не дозволяє реалізовувати довгострокові інвестиційні програми, утилізація осаду стічних вод, стягнення боргів за надані послуги.

Дебіторська заборгованість у прибалтійському місті складає 2 млн євро. Законодавством Литовської Республіки передбачено відключення абонентів від водопостачання у випадку 2-місячної заборгованості. Леонас Макунас дуже зацікавився технологічним рішенням Херсонського Водоканалу – системою «Спрут», яке дозволяє обмежувати послугу з водопостачання абонентам-боржникам.

На зустрічі зі спеціалістами Херсонського Водоканалу Леонас Макунас розповів про специфіку виробничого процесу водозабезпечення у Клайпеді, організації праці та напрямків розвитку підприємства. Головним здобутком пане Леонас вважає втілення процесу диспетчеризації, який дозволяє оператору за єдиним пультом керувати роботу запірної арматури, запускати насоси на відстані, що значно скорочує час локалізації та ліквідації аварій. Херсонський Водоканал із введенням гідравлічної моделі водопостачання міста тільки розпочав роботи у цьому напрямку.

 

Управління роботою очисних споруд у Клайпеді також автоматизовано та контролюється із диспетчерського пункту (є відеоспостереження). Крім очищення води запроваджено процес отримання з мулу метану, який направляється в блок генераторів електричного струму. В результаті споруди на 70% покривають власні потреби в електроенергії. На будівництво цього комплексу було витрачено понад 15 млн. євро.

Нагадаємо, що під час IV Балтійсько-Чорноморського економічного форуму директор Херсонського Водоканалу Михайло Чемерис підписав Угоду про співробітництво з директором Водоканалу Клайпеди Леонасом Макунасом.

Довідка: Клайпедський Водоканал був заснований 1902 року. Обслуговує місто та приміські селища з населенням понад 200 тис. чоловік. Має п’ять водозаборів (всі підземні) з водопідготовкою і одні очисні споруди каналізації. Довжина мережі водопостачання – 858 км, мережі каналізації – 737 км.

 13 жовтня  2020 року   на аварійному колекторі по просп. 200-річчя Херсона, після завершення необхідного комплексу […]

Розподільник

13 жовтня 2020 року, напередодні Дня захисника України, у Водоканалі відбулося фінальне змагання Першого турніру […]

14 жовтня 2020 року в Україні відзначають День захисника України – день вшанування мужності та […]

Розподільник

12 жовтня 2020 року на виконання протокольного рішення засідання регіональної та міської комісій з питань […]

У Водоканалі фінішувала двомісячна безпрецедентна акція безкоштовного встановлення лічильників споживачам, які мали борг та розраховувались […]

Розподільник

Колектив  Херсонського Водоканалу  вітає фахівців юридичного відділу МКП «ВУВКГ м.Херсона», всіх юристів  нашого міста та […]