Послуги
Стан мереж, підготовка води, очистка стоків, перелік послуг, права споживачів, послуги в Україні та світі

Дезінфекція мереж

Для запобігання поширенню в весняно-літній період інфекційних захворювань через питну воду щорічно проводиться дезінфекція водопровідних мереж та резервуарів питної води. Методи знезараження води спрямовані на знищення патогенних і умовно-патогенних мікроорганізмів.

Хлоровмісні продукти – найнадійніший спосіб дезінфекції, яка застосовується у світі понад 100 років. З 2016 року в Херсоні  для дезінфекції мереж використовується гіпохлорит натрію (до 2016 року використовувся хлор).

Переваги цього методу – безпечне зберігання і транспортування, простота дозування, тривалий ефект дезінфекції, відсутність виникнення загрози техногенної аварії та виключення негативного впливу на здоров’я мешканців, будинки яких розташовані в 5-кілометровій зоні від насосної станції та потрапляють в зону зараження в разі викиду хлору.

Про початок і завершення дезінфекції, правила користування водою з водопроводу у цей час населення і підприємства-споживачі інформуються заздалегідь через сайт підприємства, міськвиконкому та ЗМІ. В лікувальні, навчальні і житлово-комунальні заклади диспетчерською службою Водоканала передаються телефонограми.

На період дезінфекції необхідно створити запаси води. Дезінфекція і промивання мереж виконуються за розробленою технологічною схемою, яка щорічно удосконалюється.

У перший день виконуються такі роботи:
– поетапна зупинки насосних станцій та свердловин;
– відкриття скидних засувок і пожежних гідрантів в нижніх по рельєфу точках місцевості для спорожнення мереж;
– ревізія і ремонт розподільчих пристроїв високовольтних трансформаторів;
– ремонт та заміна магістральних засувок;
– ремонт засувок і електрообладнання на локальних артезіанських свердловинах;
– чищення датчиків витратомірів на виходах насосних станцій другого підйому.
Спорожнені трубопроводи заповнюються заготовленою в резервуарах водою з підвищеною дозою гіпохлориту натрію. Після фіксації у найвіддаленіших від насосних станцій точках необхідної дози  дезінфіканту, скиди закриваються для забезпечення необхідного контакту з дезінфікуючим розчином (не менше 6 годин) на нічний час.

Для якісної дезінфекції внутрішньобудинкових водопровідних мереж багатоповерхових будинків необхідно:
1. Забезпечити увімкнення насосів для підвищення тиску холодної води, керування якими здійснюється у ручному режимі.
2. Керівникам житлових організацій організувати промивання лежаків внутрішньобудинкових мереж.
3. Керівникам підприємств та організацій виконати промивання водопровідних мереж, що перебувають у них на балансі, відкривши зранку другого дня дезінфекції водорозбірні крани.

У другий день: виконується промивання мережі, звільнення її від дезінфікуючого розчину та відновлення робочої схеми водопостачання.
В період проведення дезінфекції  хіміко-бактеріологічною лабораторією питної води Водоканалу  здійснюється посилений контроль якості води в мережі для забезпечення якісної дезінфекції та промивання водопровідних мереж.

Калькуляції вартості інших робіт (послуг) Обслуговування водолічильників

Розподільник

Чому Водоканал не може виконувати ремонтні работи на мережах, які не знаходяться у нього на […]

Питна вода в Херсоні добувається виключно з підземних джерел. Водоканал експлуатує  157 артезіанських свердловин глибиною […]

Розподільник

Міські очисні споруди каналізації щодобово очищують 45-50 тис м3 стоків. Стічні води від споживачів (населення […]

«Правила користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України» є обов’язковими для […]

Розподільник

Які застосовуються заходи? Вимірюється тиск води на вводі в будинок (на першому поверсі) і в […]

EnglishУкраїнська