Водоканал встановив новий насос на артезіанській свердловині

30 червня 2021 року працівниками дільниці «Водозабір-1» служби водопостачання виконані ремонтні роботи із заміни насосного ...

>>

Нове насосне обладнання на насосній станції каналізації №4 – гарантія екологічної безпеки

У червні 2021 року завершено ремонтні роботи із заміни насосно-силового обладнання на КНС-4 за адресою ...

>>

Водоканал урочисто відзначив День Конституції

З нагоди Дня Конституції у Херсонському Водоканалі відбувся урочистий захід, який був ознаменований нагородженням працівників ...

>>

Вакцинація у Водоканалі – турбота керівництва про колектив

У червні 2021 року в Херсонському Водоканалі, на добровільних засадах, був проведений перший етап вакцинації ...

>>

Вчасно розраховуйтесь за спожиті послуги водоспоживання

Нагадуємо споживачам Херсонського Водоканалу про важливість своєчасної та повної оплати за спожиті послуги централізованого водопостачання ...

>>

ІНФОРМАЦІЯ про проведення щорічної дезінфекції та промивання водопровідних мереж

У технологічній схемі подачі води споживачам м.Херсона задіяні 152 свердловини, 6 НС ІІ підйому, 61  НС ІІІ підйому, 925 км водопровідних мереж, 14 резервуарів чистої води загальним об’ємом 41,9 тис.куб.м.

Щорічно, для забезпечення населення якісною питною водою і запобігання розповсюдженню водним шляхом у весняно-літній період шлунково-кишкових захворювань, Водоканалом виконуються чищення резервуарів питної води і загальноміська дезінфекція та промивання водопровідних мереж.

Ці заходи проводяться відповідно до вимог п. 9.1.2 Правил технічної експлуатації систем водопостачання та водовідведення населених пунктів України, Інструкції з контролю за знезараженням господарсько-питної води і за дезінфекцією водопровідних споруд при централізованому водопостачанні та Тимчасових методичних рекомендацій з організації, проведення робіт і здійснення контролю за профілактичною дезінфекцією водопровідних мереж, затверджених санітарними службами Херсонської області.

Дезінфекція в м. Херсоні традиційно проводиться навесні, після завершення робіт з чищення і дезінфекції резервуарів чистої води насосних станцій водопроводу.  Враховуючи, що мережі смт. Комишани, с. Степанівка, Старого Карантинного острова, смт Антонівка та  МКР “Корабел” мають власні джерела постачання води,  їх дезінфекція проводиться в інші дні,  ніж у місті.

Про початок і завершення дезінфекції, порядок користування водою з водопроводу у цей час населення і підприємства-споживачі інформуються заздалегідь через ЗМІ. В лікувальні, навчальні і житлово-комунальні заклади диспетчерською службою Водоканала передаються телефонограми.

Запас води, необхідний для забезпечення гігієнічних та побутових потреб, бажано зробити завчасно, тому що масовий водорозбір в останні години перед дезінфекцією може привести до зниження тиску у водопровідній мережі та відсутності води на верхніх поверхах будинків.

Роботи з дезінфекції, як правило,  займають два дні та виконуються за чітко розробленим регламентом.

Крім робіт, пов’язаних безпосередньо з дезінфекцією та промиванням мереж, у цей час Водоканалом  виконуються заходи, реалізація яких технічно неможлива без зупинки елементів системи водопостачання (відключення свердловин, насосних станцій, спорожнення трубопроводів), а саме:

– регламентні роботи з технічного обслуговування та ремонту розподільчих пристроїв високовольтних  трансформаторів;

– поточний ремонт магістральних засувок на насосних станціях водопроводу;

– ремонт засувок і електрообладнання на локальних артезіанських свердловинах;

– чищення датчиків витратомірів на виходах насосних станцій другого підйому;

– заміна магістральних засувок на водопровідних мережах;

– ремонтні роботи на насосних станціях 3-го підйому.

Після подачі у мережу води з високим вмістом дезінфіканту, для дезінфекції внутрішньобудинкових водопровідних мереж, Водоканал рекомендує другого дня після відновлення тиску виконати промивання лежаків  будинків  шляхом  відкриття водорозбірних кранів на 5-10 хвилин.

Хіміко-бактеріологічною лабораторією питної води Водоканалу контролюються всі технологічні етапи дезінфекції та  спільно з лабораторією Держпродспоживслужби здійснюється посилений контроль якості води для остаточної оцінки ефективності проведеної дезінфекції.

Нагадуємо  дати проведення  профілактичної дезінфекції  водопровідних мереж у 2019 році згідно з Розпорядженням міського голови від 29.01.2019 №22р :

12-13 березня  – смт Антонівка

19-20 березня  –  Карантинний острів

26-27 березня – смт Комишани

02-03 квітня  –  с. Степанівка

09-11 квітня  – мікрорайон «Корабел»

16-17 квітня – місто Херсон.

Профілактичне знезараження водопровідних мереж – необхідний захід для безпечного користування послугами  централізованого водопостачання.

Довідки за телефонами 42-22 -33, 0-800-503-283

 

02 липня 2021 року секретар Херсонської міської ради Галина ЛУГОВА провела засідання «круглого столу» щодо […]

Розподільник

30 червня 2021 року працівниками дільниці «Водозабір-1» служби водопостачання виконані ремонтні роботи із заміни насосного […]

МКП «ВУВКГ м.Херсона» зі скорботою повідомляє: 29 червня  2021 року на 92-му році життя зупинилося […]

Розподільник

23 грудня 1886 року вважається датою заснування Херсонського водоканалу. Слід зазначити, що вже тоді, на […]

Безнапірні каналізаційні колектори, розраховані на тривалу експлуатацію, розташовані переважно під розвиненою інфраструктурою міста. При їх […]

Розподільник

З нагоди Дня Конституції у Херсонському Водоканалі відбувся урочистий захід, який був ознаменований нагородженням працівників […]