Порядок отримання субсидій

Хто має право на призначення субсидій?
Сім’ї, у яких розмір плати за житлово-комунальні послуги перевищує 15% частку від сукупного доходу. Субсидія – безповоротна державна допомога. Призначення здійснюється згідно “Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.08.2019  № 807 зі змінами.

Як оформити субсидію?
Звернутися до управління праці та соціального захисту населення та надати:
– Заяву про призначення субсидії;
– Декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії.
Рішення про призначення/не призначення приймається протягом 10 днів після подання документів. Для кожного домогосподарства розмір субсидії розраховується індивідуально за формулою з урахуванням коефіцієнтів, затверджених Кабміном.
На право отримання субсидії не впливає наявність майна (квартири, машини), земельного паю чи депозиту в банку. Головне – не приховувати власні доходи, заповнюючи декларацію (інформація про суми доходів буде запрошена УПСЗН через Державну фіскальну службу). Дохід береться за попередній календарний рік.
Також на оформлення субсидії не впливає заборгованість за послуги.

На які обсяги споживання надається субсидія?
Згідно Постанові КМУ від 06/08/14 №409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування» встановлені єдині нормативи користування послугами, на які надаються пільги та субсидії:
З централізованого постачання холодної води – 3,6 м3 на 1 особу/ міс. (за наявності централізов.постачання гарячої води – 1,6 м3);
З централізованого водовідведення – 3,6 м3 на 1 особу на місяць.
Надання субсидії здійснюється тільки в межах соціальних нормативів – об’єми спожиті понад нормативів  сплачується споживачем по повному тарифу.

Які зобов’язання мають громадяни, отримавши субсидію?
Громадяни, яким призначено субсидію, зобов’язані щомісячно сплачувати за комунальні послуги (інакше рішення про призначенні субсидії буде відмінено).
Споживачі, яким призначена субсидія не зобов’язані використовувати весь обсяг споживання води, зазначений у нормативі – громадяни сплачують лише вартість фактичного споживання.

Згідно з постановами Кабінету Міністрів України від 27.12.2018 № 1176  “Деякі питання  надання житлових субсидій населенню у грошовій формі” та від 06.02.2019 №62 “Про внесення змін до деяких  постанов Кабінету Міністрів України” зі змінами: субсидії для відшкодування на оплату житлово-комунальних послуг  з 01.01.2019 надаються  споживачам у грошовій формі. Уповноваженим банком, який забезпечує банківське обслуговування реалізації механізму надання житлових субсидій у грошовій формі, є публічне акціонерне товариство “Державний ощадний банк України”.Таким чином, субсидії, призначені на оплату послуг водопостачання та водовідведення перераховуються вищезазначеним банком  споживачам Водоканалу у грошовій формі та зараховуються на особові рахунки як оплата цих послуг.

На який термін призначається субсидія?
Субсидія призначається з місяця звернення за її призначенням до дати закінчення опалювального сезону, але не більше ніж на 12 місяців.

Шановні споживачі! Пропонуємо до Вашої уваги моніторинг середньозважених тарифів на централізоване водопостачання і водовідведення по […]

Розподільник

Шановні споживачі! Звертаємо Вашу увагу на зміни, що відбулися в частині нарахувань за послуги водокористування […]

МКП  «ВУВКГ м. Херсона» доводить до відома споживачів, що з 01 січня 2022 року змінюються […]

Розподільник

З 01 січня 2022 року  тариф на послуги централізованого водопостачання та централізованого водовідведення для  споживачів  […]

На засіданні Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі […]

Розподільник

До уваги споживачів !  З 01 січня 2021 року змінюються тарифи на централізоване водопостачання та […]

EnglishУкраїнська