У Водоканалі відбулось відкрите обговорення щодо обґрунтування зміни тарифів на 2022 рік

ПРОТОКОЛ № 1/21 проведення відкритого обговорення (розгляду зауважень та пропозицій) щодо обґрунтування зміни тарифів на ...

>>

Водоканал встановив нові насоси на підкачці у Дніпровському мікрорайоні

25 травня 2021 року на станції підвищення тиску води,  розташованій у  ЦТП-57 за адресою Бериславське ...

>>

Час передавати у Водоканал показники лічильників води!

Шановні херсонці!  Нагадуємо про необхідність своєчасної подачі показників індивідуальних приладів обліку  водопостачання! Для правильного нарахування за фактично ...

>>

Своєчасна оплата - запорука води у Ваших оселях

Херсонський Водоканал постійно веде роботу зі споживачами, які не оплачують за отримані послуги водопостачання та ...

>>

Самовільні приєднання до мереж - загроза безпечному водокористуванню!

У квітні 2021 року в результаті обстеження водопровідних мереж в сел. Степанівка по вул. Горіховій ...

>>

Повідомлення про проведення відкритого обговорення тарифів на 2022 рік

Повідомлення

Про проведення відкритого обговорення щодо необхідності встановлення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення на 2022 рік

Відповідно до Порядку формування тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення, затвердженого постановою НКРЕКП  від 10.03.2016 № 302 (далі – Порядок №302), МКП «ВУВКГ м. Херсона» виконало планові розрахунки тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення на 2022 рік.

Відповідно до пункту 1.9 Порядку № 302, підприємство зобов’язане подати НКРЕКП в строк до 1 червня заяву та розрахунки тарифів на централізоване водопостачання і водовідведення на 2022 рік.

На виконання вимог п. 2.1 Порядку проведення відкритого обговорення проєктів рішень Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, затвердженого постановою від 30.06.2017 № 866, МКП «ВУВКГ м. Херсона» інформує про необхідність встановлення тарифів на послуги централізованого водопостачання та водовідведення на 2022 рік і повідомляє про проведення відкритого обговорення питання щодо необхідності встановлення тарифів на централізоване водопостачання і водовідведення на 2022 рік.

Розрахунки тарифів виконані з урахуванням планових умов ведення ліцензованої діяльності підприємством у 2022 році.

Обґрунтування необхідності встановлення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення на 2022 рік

Метою встановлення на 2022 рік тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення є приведення тарифів до економічно обґрунтованого рівня, який забезпечить можливість фінансування підприємством витрат відповідно до умов його діяльності у 2022 році.

Планування витрат структури тарифів здійснено з урахуванням фактичних витрат підприємства за 2020 рік, враховуючи діючі в поточному році договори   та відповідно до вимог чинного законодавства.

Обсяги реалізації послуг на 2022 рік  заплановані на рівні фактичних обсягів за звітний 2020 рік та узгоджені з профільним департаментом НКРЕКП.

На зміну складових структури витрат тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення вплинули такі основні фактори, як зростання вартості електроенергії та витрат з оплати праці.

Заплановані витрати на електроенергію в порівнянні з діючим тарифом зросли на 17,85 % та в питомій вазі структури витрат становлять 24,4 %.

Витрати на оплату праці розраховано відповідно до тарифних ставок та посадових окладів до Галузевої угоди між Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Об’єднанням організацій роботодавців «Всеукраїнська конфедерація роботодавців житлово-комунальної галузі України» та Центральним комітетом профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення України на 2017-2021 роки, враховуючи зміни до неї, що прийняті, та зростання прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Збільшення вказаних витрат та відрахувань на соціальні заходи в порівнянні з діючим тарифом  заплановано в розмірі 15,01 % та питома вага в структурі планового тарифу складає 58,8 %.

Крім того, при розрахунку планових тарифів враховано положення постанови Кабінету Міністрів України від 29.07.2020 №671 «Про схвалення прогнозу економічного і соціального розвитку України на 2021-2023 роки».

Витрати на амортизаційні відрахування в середньозваженому тарифі складають 13541,00 тис.грн., що становить 4,0 % структури тарифів.

В структурі витрат на ремонти, матеріали тощо заплановано збільшення на 18,5 %,  що обґрунтовується зростанням вартості матеріальних ресурсів, та їх питома вага в структурі тарифу на 2022 рік склала 3,2 %.

Питома вага витрат на сплату податків та зборів у плановому тарифі становить 1,9 %.

Крім того, в структурі планованих тарифів передбачено зменшення витрат за звітний період (2020 рік) на реагенти та сплату податків і зборів (-234,69 тис.грн з централізованого водопостачання та -4224,07тис.грн з централізованого водовідведення).

Також ураховані обігові кошти за рахунок планового прибутку (4115,15 тис.грн з централізованого водопостачання, 3706,15 тис.грн. з централізованого водовідведення), включаючи податок на прибуток.

Зауваження та пропозиції до оприлюднених матеріалів приймаються до 10 години 24 травня 2021 року у письмовому та/або електронному вигляді за адресою: 73000, м. Херсон, пл. ім. Ю.Тутушкіна, 9; e-mail: khersonvodokanal@gmail.com, контактна особа: Білоус Оксана Володимирівна, тел. (055) 49-22-38.

Відкрите обговорення питання щодо необхідності встановлення тарифів на послуги централізованого водопостачання та водовідведення на 2022 рік відбудеться 25 травня 2021 року з 9.00 до 10.00 в приміщенні  МКП «ВУВКГ м. Херсона», за адресою: м. Херсон, пл. ім. Ю.Тутушкіна, 9.

Заявки для участі у відкритому обговоренні питання щодо необхідності встановлення тарифів на централізоване водопостачання і водовідведення на 2022 рік приймаються до 10 години 24 травня 2021 року в письмовому та/або електронному вигляді за адресою: МКП «ВУВКГ м. Херсона», м. Херсон, пл. ім. Ю. Тутушкіна, 9; e-mail: hvodokanal@gmail.com.

У випадку продовження до моменту проведення відкритих обговорень карантинних заходів, спрямованих на  запобігання  поширенню коронавірусної хвороби  (COVID – 19), відкриті обговорення, залежно від діючих на той час обмежень, будуть проведені з дотриманням належного рівня безпеки або в режимі онлайн-трансляції, про що завчасно будуть повідомлені всі зацікавлені особи, які у встановлений термін подадуть письмові заявки на участь у відкритому обговоренні.

Примітка: Відповідно до Закону України «Про державне регулювання у сфері комунальних послуг» та Закону України «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг», встановлення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення належить до повноважень Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, тому, під час опрацювання розрахованих підприємством планових розрахунків тарифів, НКРЕКП має право їх коригувати у бік збільшення або зменшення.

 Адміністрація  МКП «ВУВКГ м. Херсона»

 

Наявність кваліфікованих кадрів – одна з передумов успішної господарської діяльності. Тому далекоглядні керівники  зацікавлені  у […]

Розподільник

Херсонський Водоканал приділяє особливу увагу охороні праці та піклується про здоров’я  своїх працівників. Турбота про […]

25 травня 2021 року на станції підвищення тиску води,  розташованій у  ЦТП-57 за адресою Бериславське […]

Розподільник

ПРОТОКОЛ № 1/21 проведення відкритого обговорення (розгляду зауважень та пропозицій) щодо обґрунтування зміни тарифів на […]

У Херсоні знову активізувались шахраї.  Дві невідомі жінки, які представилися працівницями Водоканалу, «обстежили» мережі у […]

Розподільник

Сьогодні, 24 травня, колектив Водоканалу  вітає всіх, хто шукає і знаходить безцінні кадри, вирішує безліч […]