Херсонська міська військова адміністрація передала у Херсонводоканал першу партію захисних шоломів для працівників аварійно-відновлювальних ремонтних ...
Для забезпечення цілодобового водопостачання та водовідведення необхідна злагоджена та безперебійна робота складного комплексу інженерних мереж та споруд, які забезпечують повний цикл технологічного кругообігу води: водозабори, насосні станції, очисні споруди, розгалужені та протяжні трубопроводи.
На даний час загальна довжина мереж, які забезпечують послуги централізованого водопостачання та водовідведення, перевищує 1 220 км (водопровідна – 929 км, каналізаційна – 297 км).
Велика частина прокладених мереж була побудована і введена в експлуатацію десятки років тому. Нормативний амортизаційний термін служби таких трубопроводів – 20 років.
На сьогоднішній день 55% трубопроводів відпрацювали свій нормативний термін служби (498 км з 929 км водопровідних мереж та 171 км з 297 км каналізаційних мереж).
Для оновлення мереж необхідно щорічно проводити заміну не менше 5% від їх загальної протяжності (приблизно 45 км). Фактичні обсяги заміни значно нижче і становлять 6-7 км на рік. Причина в жорсткості тарифного регулювання, яке фінансово не забезпечує можливість вирішення нагальних потреб підприємства та не дозволяє виходити на необхідні обсяги капітального ремонту основних фондів. Це змушує підприємство замість попереджувального ремонту займатися, здебільшого, усуненням аварійних ситуацій (4-5 кожного дня).