Своєчасна оплата - запорука води у Ваших оселях

Херсонський Водоканал постійно веде роботу зі споживачами, які не оплачують за отримані послуги водопостачання та ...

>>

Повідомлення про проведення відкритого обговорення тарифів на 2022 рік

Повідомлення Про проведення відкритого обговорення щодо необхідності встановлення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення на 2022 ...

>>

Самовільні приєднання до мереж - загроза безпечному водокористуванню!

У квітні 2021 року в результаті обстеження водопровідних мереж в сел. Степанівка по вул. Горіховій ...

>>

Увага! Графік поливу зелених насаджень у весняно-літньо-осінній період 2021 року

Відповідно до вимог Водного кодексу України, Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища", Правил надання ...

>>

До уваги усіх споживачів МКП Херсонський Водоканал!

Шановні споживачі: мешканці багатоповерхових і приватних будинків, бюджетні установи, організації, юридичні та фізичні особи, підприємці, ОСББ, ЖЕКи та ...

>>

Водоканал долучився до всеукраїнської боротьби з фосфатами

В останні роки одними з найнебезпечніших забруднювачів води в водоймах стали сполуки фосфору, які потрапляють в них зі стічними водами міст, виробництв, автомийок і сільськогосподарськими мінеральними добривами.  Фосфатні пральні порошки в Україні містять в середньому 30% фосфатів, тобто на одне прання припадає 30–60 грам фосфатів, в той час як законодавством передбачено лише 0,5 грама.

Основна небезпека фосфатів при попаданні в навколишнє середовище – це евтрофікація – заростання водойм. Після будь-якого прання з побутовими стоками фосфати потрапляють у річки і озера, де починають діяти як добрива, викликаючи бурхливе «цвітіння» води, а потім неминуче «старіння» водойми. У місцях особливого скупчення фосфатів на поверхні води спостерігається рясний «урожай» синьо-зелених водоростей, які, розкладаючись, виділяють метан, аміак, сірководень та інші небезпечні токсини. Порушується біологічна рівновага, знижується вміст кисню у воді, розвиваються невластива для даної місцевості флора і фауна, вимирають риби, раки та інші мешканці водойм.
За останні 10 років вміст фосфатів у стічних водах, що надходять в Дніпро, зріс втричі – з 8 до 22 мг / л води, тоді як в західних країнах їх кількість не перевищує 1 мг / л. Внаслідок цього «цвітуть» і гинуть Дніпро та Дністер, інші великі та малі водойми.

У фосфатовмісних миючих засобах  фосфати  «працюють»  разом з відмінними «партнерами», з якими вони спільно дуже  шкодять людині і природі. Це поверхнево-активні речовини (ПАР) – хімічні сполуки, що знижують поверхневий натяг води і, тим самим, сприяють видаленню бруду з речей.

На жаль, ПАР при полосканні повністю не видаляються і залишаються в деякій кількості на тканині. Тому при контакті зі шкірою ПАР проникають в мікро-судини, всмоктуються в кров і поширюються по організму. Це призводить до зміни фізико-хімічних властивостей крові, порушення імунітету, розвитку різного роду захворювань і навіть безпліддя. Після декількох прань такими порошками в багатьох випадках розвиваються запалення шкіри – дерматити. Запускається конвеєр патологічних імунних реакцій.

Вирішити проблему може лише прийняття законодавчого акту, згідно з яким використання фосфатовмісних мийних засобів в Україні було б повністю заборонено.

Херсонводоканал долучився до всеукраїнської акції та  розпочинає активні  дії  у  боротьбі проти використання фосфатів.

Запрошуємо усіх небайдужих долучатися та разом рятувати наші водойми від екологічної катастрофи.

Першим, і дуже важливим, кроком є підтримання Петиції №22/107744-еп «Про внесення на розгляд Верховної Ради законопроєкту про повну заборону виробництва, імпорту, продажу та використання фосфатовмісних мийних засобів в Україні»

https://petition.president.gov.ua/petition/107744

Для того, щоб підтримати вказану  Петицію №22/107744-еп  необхідно зробити чотири кроки:

1.       Зареєструватись на сайті Верховної Ради за допомогою власної електронної пошти.

Увага! При реєстрації треба внести новий пароль, який не співпадає з паролем електронної скриньки.

2.      Дочекатись  повідомлення  на вказану Вами електронну адресу та перейти за посиланням.

3.      Продовжити реєстрацію, вказавши    ПІБ та ідентифікаційний код.

4.      Дочекатись нового повідомлення на пошту (зауважено, що воно приходить на протязі 2-х днів, але на практиці  доводиться чекати 1-2 години), увійти на сайт електронних петицій за своїм новим паролем та проголосувати.

Дякуємо всім небайдужим! Збережемо здоров’я,  природу та майбутнє наших дітей!

13 травня 2021 року директор Херсонського Водоканалу Віктор СКОБЛІКОВ  у складі Херсонської делегації  взяв  участь […]

Розподільник

Повідомлення Про проведення відкритого обговорення щодо необхідності встановлення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення на […]

Гірка звістка сколихнула колектив МКП «ВУВКГ м.Херсона»: 12 травня 2021 року на 67-му році життя […]

Розподільник

Херсонський Водоканал постійно веде роботу зі споживачами, які не оплачують за отримані послуги водопостачання та […]

18 травня 2021 року о 10:00 в приміщенні МКП «ВУВКГ м.Херсона» (пл. ім. Ю. Тутушкіна, […]

Розподільник

11 травня 2021 року колектив Херсонського Водоканалу  привітав з 60-річним ювілеєм одного з ветеранів ВКГ […]