У центрах прийому споживачів Водоканалу встановили платіжні термінали самообслуговування EasyPay

Херсонський Водоканал поширив перелік зручностей для своїх споживачів. Відтепер у центрах обслуговування  встановлені інформаційно-платіжні термінали ...

>>

Для ліквідації аварії на колекторі виділено лише 1 600 000 грн з необхідних 5 038 784 грн.

На засіданні виконавчого комітету Херсонської міської ради було ухвалене рішення щодо виділення 1 600 000 грн для ...

>>

Вчасно передавати показники лічильників – вимога чинного законодавства

Сьогодні у більшості споживачів нашого підприємства встановлені індивідуальні прилади обліку води. Це зручно, а головне ...

>>

5 лютого 2020 року змінені тарифи на водопостачання та водовідведення!

До уваги споживачів ! З 05 лютого 2020 року змінені тарифи на централізоване водопостачання та  водовідведення  ...

>>

Як швидко і просто передати показники водолічильників

Отримайте  корисну  інформацію  ТУТ  

>>

Як уникнути засмічення каналізації?

Як правило, засмічення каналізації відбувається через те, що її використовують в якості сміттєпроводу. Хоча і при правильному використанні можливість засмічення не виключена.
У місцях різких поворотів, перепадів, приєднання декількох труб можливість засмічення набагато більша, ніж на прямих ділянках. Внутрішні шорсткості, корозія металевих труб, жирові відкладення є неминучими факторами ризику утворення засмічень.

Багато людей купують зливні бачки маленьких об’ємів для економії води. Це погіршує процес самоочищення каналізаційних труб. Частка твердих відходів життєдіяльності людини в каналізаційних стоках становить менше 1%, все інше – звичайна вода. Якщо система водовідведення герметична, вона може продавити незначні забруднення. Але якщо існують відкриті ділянки системи (пробиті отвори, залишені відкритими трійники, зняті заглушки з ревізій і т.д.) вода витече через нещільності, а сміття буде накопичуватися в трубі до повного її заповнення, створюючи підвищений тиск стічних вод у системі. Значну пробку каналізація вже продавити не зможе, тому каналізаційним стокам  залишиться єдиний вільний вихід – через унітази в квартирах перших поверхів. До речі, якщо підвальна каналізація зібрана пластиковою трубою, але при цьому надійно не  зафіксована, періодичне підвищення тиску неодмінно призведе до витіснення труб із з’єднань та подальшого руйнування.

З проблемами засмічень в системах водовідведення доводилося стикатися, напевно, кожному з нас. В чому проблема? Що робити і як уникнути подібної ситуації?

  1. Проведіть візуальний аналіз каналізаційної системи. Вона повинна бути максимально простою, без зайвих елементів, поворотів, перехідників, вигинів, вставок і т.д. Чим складніша система – тим більше шансів у неї засмітитися. Чим вона простіша та пряміша – тим краще.

  1. Встановивши оптимальну конфігурацію системи, слідкуйте за тим, що Ви та члени Вашої родини зливаєте  у каналізацію. Навіть найдосконаліша каналізаційна система заб’ється, якщо в неї зливати  цемент або гіпс.

  1. Уникайте потрапляння в трубу жиру. Запам’ятайте, зливати жир в каналізацію не можна! Якщо необхідно вимити жирний посуд, жир треба спочатку зчистити або просто злити у відро для сміття, а посуд вимити гарячою водою з застосуванням безфосфатних засобів для миття посуду, щоб повністю розщепити жир.

  1. Волосся ні в якому випадку не повинно потрапляти у каналізацію. Крім того, якщо у будинку живе волохатий чотирилапий друг, якого доводиться постійно купати, клаптики вовни так і намагаються забити каналізацію. Разом з жиром, що осідає на внутрішніх поверхнях труб, вовна створює жиро-волосяні тампони, пробити чи розчинити які просто неможливо.

  1. Пісок (земля) потрапляють у каналізацію, якщо ми любимо мити під краном черевики, акваріуми, квіти, ганчірки для підлоги, якими щойно помили сходовий майданчик і т.п.

Для боротьби з піском, волоссям та іншими сторонніми для каналізації речами дуже ефективно застосовувати різні фільтри, що встановлюються у раковині або ванні. Наприклад, закривати зливний отвір банальною марлею. Такий фільтр добре врятує від попадання в каналізацію як дрібних, так і великих предметів.

Періодично, для профілактики, рекомендується заливати у каналізаційні труби різні жиророзчинні речовини, наприклад, ті ж засоби для миття посуду. Добре регулярно промивати систему гарячою водою.

Дбайливе та розумне використання мереж каналізації значно знизить ймовірність їх засмічення та дозволить уникнути певних проблем у Вас,  Ваших сусідів з нижніх поверхів, а також у  комунальних організацій,  які повинні  ліквідовувати такі проблеми!

02 липня 2020 року працівниками дільниці «Водозабір-1» служби водопостачання виконані ремонтні роботи із заміни насосного […]

Розподільник

02 липня 2020 року  фахівцями   Херсонського  Водоканалу  виконані термінові  аварійно-відновлювальні роботи  на водогоні діаметром 800мм […]

МКП «ВУВКГ м.Херсона» з скорботою повідомляє:  27 червня 2020 року на 72-му році життя  перестало […]

Розподільник

Звернення представників 15000 жителів Таврійського мікрорайону до депутатів Херсонської міської ради з вимогою терміново виділити […]

Розподільник

Шановні споживачі Херсонського Водоканалу! Херсонський Водоканал нагадує, що наближається час передачі показників  за спожиті послуги […]